Vakıfbank Kamu Personeline Özel Taksitli İhtiyaç Kredisi

   

Bir Kamu bankası olan Vakıfbank, Kamu personellerine özel ihtiyaç kredisini her dönemde sunmaktadır. Kredi kampanyaları her yıl güncellendiğinden dolayı faiz oranları ve masraflar değişebiliyor. Ancak kamu bankası olmasının avantajı ile kamu personellerine ayrıcalıklı kredi imkanları sunmaktadır.

Kimler Faydalanabilir?

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve emekli memur, kadrolu işçiler, SGK, Bağkur, Emekli Sandığı kapsamında emekli olan vatandaşlar kamu personeli sınıfına girdiği için bu krediden faydalanabilirler. Krediyi kullanırken ister aylık eşit taksitli ister 3 ay ödemesiz olarak sabit veya değişken taksitli olarak ödeyebiliyorsunuz.

Kamu personeline özel ihtiyaç kredisi faiz oranından faydalanabilmek için kredi açılış gününde kredinin açılacağı hesaba 1 adet düzenli otomatik ödeme talimatı tanımlanması gerekmektedir. Elektrik, su, doğalgaz, internet, telefon ve benzeri herhangi bir fatura olabilir.

İstenen Belgeler

Kamu personeline özel ihtiyaç kredisinde maaşınızı Vakıfbank’tan alıyorsanız gelirinizi gösteren maaş bordrosu gerekmezken maaşını farklı bir bankadan alanlar için aylık maaşınızı gösteren hesap hareketleri veya e-devlet üzerinden maaşınızı gösteren döküm ibraz etmeniz gerekmektedir. Bunların dışında sizden ek evrak talep edilebilmesi banka tarafından belirlenir.

Kredi Masraf ve Detayları

Kredi tahsis ücreti kullanacağınız kredi tutarının %0,5’i kadar olup, Tahsis ücreti üzerinden %5 (BSMV) Banka sigorta ve muamele vergisi alınmaktadır.
Kredi kullanırken kredi ile bağlantılı hayat sigortası yapılmakta, 10.000 TL tutarında kredi için yıllık hayat sigorta primi, 35 yaşında ki bir erkek için ortalama 250 TL’dir. Kredi Hayat Sigortası kredi tutarına, vadesine ve müşterinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden hayat sigortası ile ilgili en yakın şubeden daha net bir bilgi alabilirsiniz.

Kamu personeline özel ihtiyaç kredisini 3 ile 48 ay vade aralığında kullanabildiğiniz gibi bu aralık arasında herhangi bir vade seçme hakkınızda bulunuyor. Kredi başvurusu için Vakifbank.com.tr, Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasından ve Vakıfbank şubelerinden yapabilirsiniz.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir