Taksicilere Vergi İndirimi Nedir?

   

Yeni yapılan açıklamalarda artık taksicilere vergi indirimi geldi. Düşük gelirli mükelleflerden vergi alınmayacağı açıklandı. Taksicilere vergi indirimi ne kadar olacak? Hangi taksicilerden ne kadar vergi alınacak? Vergi vermemek için taksicilerin geliri ne kadar olmalı? Vergi vermemek için herhangi bir başvuru gerekiyor mu?

Yıllık Geliri 8 Bin TL’nin Altında Olandan Vergi Alınmayacak

Yıllık gelir bildirimi yapılması olmazsa olmaz bir şart bu konuda. Gelir bildiriminde yıllık geliri 8 Bin TL’nin altında olandan vergi alınmayacak.

Yıllık geliri 8 Bin TL’nin üzerinde olanlar ise sadece 8 Bin TL’nin üzerindeki kısım için vergi verecek. 8 Bin TL’yi geçen gelirde dahi 8 Bin TL vergilendirilmeyecek.

Bu uygulamayla beraber hükümetin hedefi gelir beyanında düzenleme sağlamak ve az gelirli mükelleflerden vergi almayarak onlara destek sağlamak.

Başbakan Binali Yıldırım “ Yeniliklerin Devamı Gelecek “

Taksicilere vergi indirimi konusuyla ilgili konuşan Başbakan Yıldırım “ Taksicilere olan desteğimiz hız kesmeden devam edecek bildiğiniz gibi aracını yenilemek isteyen taksicilere devletimiz adına destekler sağlıyoruz. Bunun yanında ötv konusunda da yenilikler sağladık. Aracını sıfırlamak isteyenden artık ÖTV almıyoruz ” diye konuştu.

Taksiciler Odası “ Bu Büyük Bir Destek “

İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Sayın Yahya Uğur yaptığı açıklamada “ Yeni vergi düzenlemesi hükümetin bize sağladığı büyük bir destek. Bizde üzerimize düşeni yaparak gelir bildiriminde teşvik sağlayarak bir düzen oluşturmak isteyen hükümetimize destek olacağız. Kazandığımız 1 Lira bile olsa bildirmeden geri kalmayacağız. Hükümetimize müteşekkiriz.  “ derken bir başka kanayan yara olan zorunlu trafik sigortasına da dikkat çekerek;

“ Taksici esnafımız zaten sürekli sorunlarla uğraşan bir kesim bizim asıl başımızı kaldıramadığımız boğulduğumuz konu ise zorunlu trafik sigortası. Bu konuda da taksiciler olarak hükümetimize güveniyoruz.” Diye konuştu.

Sonuç olarak taksicilere yönelik yapılacak bu vergi indirimiyle taksicilerin bir nebze olsun nefes alacağı öngörülüyor. Araç fiyatlarında önemli bir yeri olan ÖTV indirimiyle de bir çok taksicinin, araçlarını daha rahat yenileyebileceklerini ve dolayısıyla vatandaşın aldığı hizmetin kalitesinin de artacağı vurgulandı.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir