Pos Üye İşyeri Nedir, Nasıl Alınır?

   

Pos cihazları ticari iş yapan işletmelerde olmazsa olmaz gibidir. Artık nakit para gibi kullanılan kredi kartları pos cihazları olmadan bir anlam ifade etmezler. Pos cihazları hem üye iş yerine hem de tüketiciye büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Pos cihazları sayesinde iş yerleri parayı direk banka hesaplarında saklayabiliyorlar. Alıcı için de cebinde nakit parayla dolaşmak yerine kredi kartı taşımak daha büyük kolaylık ve riski yok denecek kadar az. Aynı zamanda tüketici almak istediği malı pos cihazları sayesinde bazen vade farklı bazen de vade farksız bir şekilde aylık taksitlere böldürerek ödemek daha çok işlerine geliyor.

Bu taksitlendirme iş yerine yansımıyor, taksitlendirme müşteri ile banka arasında yapılan bir işlem. İşletme sahibi yarın parayı bütün halinde hesabında saklayabiliyor. Böylelikle iki tarafta alışveriş sırasında memnun kalıyor. Bankalar da bu memnuniyetin karşılığı olarak hizmetinin bedeli olarak çoğunlukla %1 gibi bir komisyonla bu işlemleri gerçekleştiriyor. Bazı bankalar pos cihazı kullanım ücreti alırken bazı bankalar ise iş yerine belli limitler koyuyor bu limiti aştığınız zaman sizden her hangi bir pos kullanım ücreti talep etmiyor. Pos başvurusu sırasında zaten sizin işletmeniz adına pos cihazından yapılan işlemlerin tutarının yatacağı bir hesap oluşturuluyor. Bu hesaba bir otomatik ödeme talimatı verdiğiniz taktirde hesap işletim ücreti de alınmıyor. Gelin hep beraber pos üye iş yeri olmak için hangi yollar izlenmeli inceleyelim.

POS ÜYE
İŞ YERİ NASIL OLUNUR?

Pos üye iş yeri olmak için bir vergi levhanız ve ticari sicil numaranız veya vergi numaranız olmalıdır. Bu vergi numaranızla ve vergi levhanız ile bankalara giderek ticari müşteri bölümünden işiniz için pos kullanmak istediğinizi belirterek pos üye iş yeri başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru sırasında görevli memur sizden aylık ortalama ne kadar işlem yapacağınızı ve ekstra taksitlendirme isteyip istemediğinizi sizlere soracaktır. İşinize göre bu sorulara yanıt verebilirsiniz. Pos cihazı onaylanıp size verildikten sonra aylık belirli bir alt limitiniz de oluyor. Bu alt limit yapacağınız aylık minimum işlem tutarınızı belirler bu tutarın altında kaldığınız sürede sizden ceza olarak belirli bir ücret tahsil edilir. Bu cezaları ne yapıp ne yapmayacağınızı iyice öğrendikten sonra sizin içinde uygunsa başvuru yapmanız sizin lehinize olacaktır.

POS ÜYE İŞ YERİ BAŞVURUSU

 • Yapı ve kredi bankası pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Türkiye Finans pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • VakıfBank pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Türkiye İş Bankası pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya ve buraya tıklayabilirsiniz.
 • DenizBank deniz pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • QNB Finansbank pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Akbank pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya ve buraya tıklayabilirsiniz.
 • Garanti Bankası pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Halkbank pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • OdeaBank pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Türk Ekonomi Bankası pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Albaraka Türk  pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • ŞekerBank pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
 • AnadoluBank pos üye iş yeri başvurusu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Pos cihazı nedir, Pos cihazı nereden ve nasıl alınır gibi sorularınıza daha detaylı cevap verebilmek adına daha önce yazdığımız Pos cihazı nedir adlı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir