Ön Onay Alınmış Kredi Nedir?

   

Artık teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte birlikte neredeyse tüm bankalar müşterilerine şubelere gelmeden cep telefonundan SMS, Mobil ve İnternet bankacılığından ön başvuru yapmalarını sağlayarak şubelere yönlendirmektedir. Ancak bir çok banka bu işi bir nevi reklam amacı ile yaptıkları için genellikle ön onay verdikleri müşterilerin borç ödeme gücü, geçmişte ki ödeme performansı kriteri dışında genel istihbaratının olumlu olmasına ve sicillerinin bozuk olmaması durumda detaylı değerlendirilebilmesi için ön onay vererek şubelere yönlendirmektedir.

Ön Onay Alınan Kredi Neden Çıkmaz?

Ön onay aldığınız bankanın şubesine gittiğinizde kredi kullanamayacağınız bilgisini aldınız. Bunun bir çok sebebi olabileceği gibi en çok karşılaşılan problem müşterinin yeni bir kredi için ödeme gücünün bulunmamasından kaynaklanmaktadır. Ödemeleriniz de hiçbir aksama bulunmaması yeni bir kredi alacağınız anlamına gelmediği gibi kredi puanınızın da çok yüksek olması kredi alabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Ön Onay Kimlere Verilmez?

Kredi ön onayı sicili bozuk olan kişilere, Kredi puanı çok düşük olanlara ve Güncel aksaması bulunan kişilere verilmemekte, Bunların dışında hemen hemen herkese ön onay verilerek şubelerde detaylı araştırılması sağlanmaktadır.

Krediniz Hazır Mesajına Aldanmayın!

Bankalar ön onaylı kredi ürünlerine başvuran kişilere “krediniz hazır”, ”en yakın şubemize bekliyoruz” gibi mesajlarla kişileri şubelere yönlendirebilmektedirler. Bu bir pazarlama taktiği olmasından dolayı cep telefonunuza gelen onaylanmış kredi mesajları kredi kullanacağınızın garantisini vermemektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir