Money Gram Nedir, Anlaşmalı Bankalar Nelerdir?

   

Geçtiğimiz yıllarda yurt dışına para göndermek ve yurt dışından para almak neredeyse mümkün olmayan bir durumdu. Fakat artık küreselleşen dünya ile her yere olduğu gibi her şeye ulaşım da kolaylaştı. Money Gram başta Avrupa olmak üzere bütün dünyada hızlı bir biçimde para alıp yollayabileceğiniz bir sistem. Money Gram ile bir şirkete veya kuruma para gönderemezsiniz. Money Gram sadece kişiden kişiye para gönderimine olanak tanıyor. Son verilere göre yaklaşık 200 ülke ve 334 Bin nokta ile Money Gram sayesinde güvenle para gönderip veya alabilirsiniz. Money Gram küresel anlamda para transferinde lider konumdadır. Düşük komisyon ücretlerinden dolayı tercih sebebidir. Money Gram sayesinde yurt içinde de para gönderip alabilirsiniz. Money Gram ile yaptığınız gönderimi alan taraf herhangi bir ücret ödememektedir.

MONEY GRAM İLE PARA NASIL GÖNDERİLİR?

Money Gram sayesinde artık para gönderirken mesafeler hatta kıtaların bir önemi kalmıyor. 200 ülkedeki yetkili banka ve acenteler sayesinde para göndermek ve almak artık çok kolay. Şimdi sizlere Money Gram ile para nasıl gönderilir biraz bahsedelim. Para göndermek için 3 kısa adımı takip etmek yeterlidir. İşte o 3 adım;

  • Para gönderecek kişi kendisine en yakın Money Gram veya anlaşmalı bankaya gider.
  • Gittiği yerde Money Gram ile para gönderimi sağlamak istediğini belirttiğinde yetkililer bir kısa para gönderim formu doldurmanızı isteyecektir.
  • Formu doldurduğunuzda tekrar yetkiliye giderek formu ve parayı teslim ediniz. Para yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede karşı tarafa ulaşır.
  • Unutulmaması gereken kural ise acenta tarafından size verilen referans numarasını para çekecek kişiye vermeniz gerekmektedir yoksa parayı çekmesi mümkün değildir.

MONEY GRAM İLE PARA NASIL ÇEKİLİR?

Money Gram sayesinde dünya üzerinde olmanız paranıza ulaşmanız için yeterlidir. Paranızı çekmekte yukarda bahsettiğimiz para yatırmak kadar kolay bir işlemdir. Buyurun para nasıl çekilir inceleyelim;

  • Size en yakın Money Gram acentası veya anlaşmalı bankaya gidiniz.
  • Para gönderen kişiden aldığınız referans numarası ile para alım formunu doldurup paranızı alabilirsiniz.

Paranızı almak için yapmanız gerekenlerin hepsi bu.

MONEY GRAM İLE ANLAŞMALI BANKALAR HANGİLERİDİR

Money Gram ile Türkiye içinde anlaşmalı bankalardan da işlem yapabilirsiniz.

İşte anlaşmalı bankaların listesi;

  • Kuveyt Türk
  • Denizbank
  • Bank Asya

Şubelerine giderek para gönderip alabilirsiniz.

Bir önce ki yazımız olan Ria money transfer nedir, anlaşmalı bankalar nelerdir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir