Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

   

Kredi notu sorgulama hizmeti 3 farklı kanal üzerinden sunulmaktadır. Bu kanallardan ilki Findeks internet sitesinin sunduğu kredi notu öğrenme hizmetidir.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks internet sitesi üzerinden yapılabilen kredi notu sorgulaması hizmetinden yararlanmak için tek yapmanız gereken siteye üye olmaktır. Findeks üyeliği ücretsiz olarak sunulan bir hizmet olup bu hizmetten yararlanarak sisteme kayıt olmak için sahip olmanız gereken tek şey bankaların sisteminde yer alan bir cep telefonu numarasına sahip olmaktır. Çünkü üyeliğinizin tamamlanabilmesi için sistem bu numaraya bir doğrulama kodu göndermektedir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama 

Sisteme kayıt olduktan sonra Findeks kullanıcı adı ve Findeks şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra kredi notu sorgulama ekranı üzerinden kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür. Sistem üzerinden tek bir kredi notu sorgulaması hizmetinden yararlanabileceğiniz gibi aynı zamanda daha ekonomik fiyatlarla bu hizmetten yararlanmanızı sağlayan farklı paketlerde bulunmaktadır.

Banka Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notu sorgulaması hizmeti veren bir başka sistemde bankalardır. Bankadan kredi notu öğrenmek isteyen kişilerin ise mutlaka internet şubesi kullanıcısı olması gerekmektedir. Kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi bilgileriniz ile hesabınıza giriş yaptıktan sonra krediler bölümünde yer alan KKB raporları kategorisinden kredi notu sorgulaması yapmanız mümkündür. Her bankanın istediği kredi notu sorgulama ücreti farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak 5,25 lira olarak talep edilmektedir.

SMS Kredi Notu Sorgulama 

En kolay kredi notu sorgulama yöntemi olarak kabul edilen yöntemlerden biri olan SMS ile kredi notu öğrenme hizmeti Turkcell ve Vodafone operatörleri tarafından sunulmaktadır. Bu hatlara sahip telefon numaraları üzerinden 1122 numarasına mesaj gönderilmesi gerekirken oluşturulan mesaj metni kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişinin kimlik numarası ve doğum yılından ibarettir. Kişinin doğum yılı sadece seneden ibaret olmalı ve 4 haneli olarak yazılmalıdır. Gönderilen kısa mesaj metni sonrası kredi notu sonucu kısa sürede yine cep telefonu numarasına gönderilecektir.

Kredi Notu Ne İşe Yarar?

Kredi başvurularının sonuçlandırılmasında kullanılan en önemli verilerden biri olan kredi notu ortalaması aynı zamanda günümüzde artık beyaz eşya satıcılarından cep telefonu operatörlerine kadar vadeli işlem yapan pek kok sektörde değerlendirmede kullanılmaktadır.

2 Yorum

  1. Geri Bildirim: Finans Günlüğü – Kredi Notu Nedir, Nasıl Öğrenilir? - Banka Saatleri | Kredi | Banka | Eft

  2. Geri Bildirim: Kredi Notu Nedir, Nasıl Öğrenilir? Finans Günlüğü - kredimedya

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir