Kredi Kartı İptali için Dilekçe Örneği

   

Kredi kartı iptal dilekçesi ile ilgili yazımıza başlamadan önce Kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gereken kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uygun şekilde kredi kartı kullanan kişiler için avantajlı finansman ihtiyacı ve taksit imkanı bulunmaktadır. Fakat kredi kartını kullanmayı bilmiyorsanız veya hiç kullanmayı düşünmüyorsanız kredi kartınızı iptal ettirmeniz doğru olacaktır. Çünkü kredi kartınızın kaybolması durumunda kart limiti sizin için risk teşkil edebilir. Bu yüzden kullanmadığınız, kullanmayı düşünmediğiniz kredi kartlarınız varsa yazımızın devamını okuyarak kredi kartı iptal ettirme yöntemlerini öğrenebilirsiz.

Dilekçe ile banka şubesine başvurmak en bilinen ve en klasik yöntemdir. Bankaların çağrı merkezinden müşteri temsilcisine bağlanarak iptal yönteminde bekleme süreleri çok fazla olmasından dolayı bu yöntem bazen çözümsüz bir hal alabiliyor. Aynı zamanda güvenlik sebebi ile telefonda işlem yapmak istemeyen emekli müşteriler de dilekçe ile banka şubesine başvurma yöntemini tercih etmektedir.

En Pratik Yöntem

Ayrıca sizlerden gelen sorular üzerine hazırlamış olduğumuz Kredi kartı iptali nasıl yapılır konusunu detaylı olarak anlattığımız yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz. Dilekçe ile şubeden yapılan iptal başvuruları diğer yöntemlere göre daha hızlı sonuçlar doğurmaktadır. Şahsen şubeye başvurmak dışında bankanın ilgili faks numarasına dilekçenizi gönderebilirsiniz.

Önerimiz: Bankalar kredi kartı iptali konusuna oldukça soğuk baktığından e-mail veya faks ile göndereceğiniz dilekçeler için gönderdiğiniz tarihi, e-mail adresini, faks numarasını not etmeniz kredi kartı iptal işleminin gerçekleşmemesi durumunda sorgulama yapabilmek için işinize yarayacaktır.

Kredi kartı iptal dilekçesini bilgisayarınıza Word şeklinde indirmek için buraya tıklayabilir veya dilekçe örneğini aşağıdan kopyalarak kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı İptali için Dilekçe Örneği;

…………………….. Bankası

Genel Müdürlüğü’ne

Tarih: …../…../20….

Konu: Kredi kartı iptali

Bankanız ………..  ..………   ..………   ..……… No’lu kredi kartı müşterinizim. Kredi kartımın iptal edilmesini ve iptal işleminin yapıldığına dair bilgi verilmesini rica ederim.

Gereğini rica ederim.

Adı Soyadı:
İmza:

Adres: …………………………………………………………………………

 

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? | Kredi Notu Öğrenme - Kredi Notu Sorgulama ve Hesaplama

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir