İpotek Karşılığı İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

   

İpotek Karşılığı Kredi Nedir?

Bankalar gerek ürün çeşitliliği gerekse birbirleri ile rekabet edebilmek adına çeşitli bankacılık ürünleri sunmaktadır. İpotek karşılığı kredi bir kredi çeşidi olup, Bankaların en garanti baktığı kredi ürünüdür. Çünkü kredinin ödenmemesi durumunda müşteriden alınan ev, arsa gibi taşınmazlara ait ipoteğe banka el koyarak riskini kapatabilmektedir.

İpotek Karşılığı Kredi Nasıl Alınır?

İpotek karşılığı kredi alabilmeniz için öncelikle adınıza kayıtlı bir taşınmaz olmalı ev, arsa, yazlık ve benzeri bir yeriniz varsa bankaya ipotek vererek kredi kullanabilirsiniz. İpotek almadan önce bankalar söz konusu taşınmaza ekspertiz göndererek piyasa değeri belirler. Bu değer üzerinden belirlemiş olduğu oranda ipotek alarak kredi kullandırabilir. Taşınmazın ipotek alınması için herhangi bir engel yoksa bu aşamadan sonra kullanılacak kredinin tutarı, ve vadesi ve hangi faiz oranı ile kullanacağınız gibi konular belirlenir.

İpotek Karşılığı Kredi Veren Bankalar

İpotek karşılığı krediler bankalar açısından en düşük riskli kredi sınıfına koyulduğundan hemen hemen her banka bu ürünü müşterilerine sunmakta, Ancak kredi kullandırmadan önce kredi notunuz, ödeme performansınız gibi hususları göz önünde bulundurabilirler. Eğer kredi sicilinizde bir sorun varsa olumsuz siciliniz ile ilgili daha esnek kriterlere sahip bankalara gitmenizde fayda olacaktır.

İpotek Karşılığı Kredi Hesaplama

İpoteğe konu gayrimenkul değerleme süreci bittikten sonra kredi detaylarını öğrenmeniz gerekiyor. Krediyi ne kadar vadede, hangi faiz oranı ile ve ne kadar tutarda kullanacağınız gibi etkenleri belirledikten sonra kredi hesaplama için bankanız bilgi verecektir. Kredi detaylarını öğrendiyseniz kredi hesaplama aracı ile sizde kredinizi hesaplayabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Geri Bildirim: Banka Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim? | Finans Günlüğü - Kredi Notu Öğrenme

  2. Geri Bildirim: Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2017 | Kredi Notu Öğrenme - Kredi Notu Sorgulama ve Hesaplama

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir