İkinci El Taşıt Kredisi Başvurusu

   

Bankalar sıfır araç kredisi paketlerinin yanı sıra ikinci el taşıt alımlarında da finansal destek sağladıkları ikinci el taşıt kredisi paketlerini müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. İkinci el taşıt kredisi paketlerinde uygulanan taşıt kredisi faiz oranları biraz daha yüksek tutulmakla beraber yine bu kredi paketlerinde aranılan bazı özel şartlarda bulunmaktadır.

2.El Taşıt Kredisi Başvurusu

İkinci el taşıt kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin satın almak istedikleri aracın ruhsatı ve noter huzurunda yapılan araç satış sözleşmesi ile banka şubesini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Bu belgelere ek olarak kredi başvuru formu dolduracak olan kişinin aylık gelir belgesi, kimliği ve adresini gösteren ikametgah belgesi ya da cep telefonu faturası gibi herhangi bir evrak getirmeleri talep edilmektedir.

4Her bankanın talep etmiş olduğu araç kredisi başvuru evrakları farklılık göstermekle beraber genelde bu evrakların getirilmesi yeterli kabul edilmektedir. Evraklar ile beraber kredi kullanmak istediğiniz banka şubesini ziyaret etmeniz durumunda bankanın müşteri hizmetleri temsilcisi sizi konu hakkında bilgilendirecek, taşıt kredisi kampanyaları hakkında gerekli açıklamaları yapacaktır.

İkinci El Ta
şıt Kredisi Hesaplama 

Bankaların kendi internet siteleri üzerinden kullanıma sundukları kredi hesaplama makineleri bulunmakta olup bu hesap makineleri üzerinden kredi hesaplama işlemlerinizi çok daha kolay bir şekilde yapmanız mümkündür. Özellikle de kredi başvurusunda bulunmaya kesin olarak karar veren kişiler için bu hesaplama en uygun taşıt kredisi veren bankaların belirlenmesi açısından çok daha büyük bir önem taşımaktadır.

Kredi karşılaştırma siteleri size bu konuda oldukça yardımcı olacak, farklı bankaların birçok teklifinin aynı sayfada görerek daha rahat karşılaştırma yapmanızı mümkün kılacaktır. İkinci el taşıt kredisi başvurusu esnasında aracın kaskosunu bankanın anlaşmalı olduğu sigorta şirketine yaptırmanız durumunda kredi faiz oranları üzerinden en az 1 puan indirim almanız mümkündür.

Yine yüksek kredi notu ortalaması olan kişiler bankalar kredi faiz oranları için indirim yapmayı sürdürürken aynı zamanda kredi notunun yüksek olması durumunda kredi onayı çok daha kolay bir şekilde verilmektedir. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin ise kredi başvurusunda bulunmak istemeleri durumunda kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmaları daha uygun olacaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir