Hangi Banka Hangi Sigorta Şirketi İle Çalışıyor?

   

Kişilerin olağan üstü bir durumda karşılaşabilecekleri ekonomik bir kaybı önlemek için belirli bir prim karşılığında bu kayıp riskini önlemeye yönelik bir sözleşmedir. Bu sigorta belirli bir malı korumak için yapılacağı gibi kişi sağlığını kaybettiğinde oluşabilecek maddi zararlarında önüne geçmeye yönelik olabilir. Bu sigorta sözleşmeleri bir çok farklı şirket tarafından yapılabildiği gibi her bankanın da kendi bünyesinde olan veya farklı bir anlaşma ile çalıştığı sigorta şirketleri vardır. Hangi banka hangi sigorta şirketi ile çalışıyor sorusuna cevap aramaya çalışacağız.

Hayatın önümüze neler çıkarabileceğini bilmediğimizden sigorta poliçeleri bizleri bu tür durumlara karşı koruyacaktır. Bununla beraber ülkemizde sigorta bilinci yeterli seviyelere henüz ulaşamamıştır. Bu nedenle devletin yönlendirmesi ve zorunlu tutmasıyla belirli zararların önüne geçebilecek sigortalar mevcuttur. Bunlar en başında aracınızla kaza yaptığınızda karşı tarafa açmış olduğunuz zararın tanzimi için var olan zorunlu trafik sigortasıdır. Bu sigortayı yaptırmak zorunludur ve ciddi cezası vardır. Diğer bir zorunlu sigortaya örnek olarak zorunlu deprem sigortası olan DASK’ı ekleyebiliriz. Bankalar da tam olarak burada devreye girmektedir. Konut veya araba kredisine başvurarak bir mülk sahibi olmak istediğimizde bankalar kendi anlaşmalı oldukları sigorta şirketlerinin kullanılmasını istemektedir. Hatta alacağımız kredinin faiz oranları bu sigorta şirketlerini seçtiğimizde daha da düşmektedir. Yani bu sigorta şirketlerini kullanmamız için bankalar daha cazip seçenekler sunmaktadır. Durum böyle olunca da kredi çekecekken hangi banka hangi sigorta ile çalıyor diye merak ediyoruz.

Hangi Banka Hangi Sigorta Şirketi İle Çalışıyor

Devlet bankası olan Vakıfbank Güneş sigortayı tercih ederken, İş bankası Anadolu sigorta ile çalışmaktadır. En büyük bankalardan olan Garanti Bankası ise Eureko Sigorta ile çalışmaktadır. Denizbank’ın çalıştığı sigorta şirketi ise Metlife Sigorta. Diğer bankaları da şu şekilde sıralayabiliriz.

Finans Bank: Sampo Japon ve CICNA Emeklilik

Kuveyttürk: Neova Sigorta

Ziraat Bankası: Ziraat Sigorta

HSBC: Allianz Sigorta

Odeabank: Metlife Sigorta

Akbank: Ak, AXA ve Aviva Sigorta

ING: NN Hayat Sigorta

TEB: EB Zurich ve BNP Paribas Sigorta

Şekerbank: SBN Sigorta

Albaraka: Securance, Işık ve Güneş Sigorta

Halkbank: Halk Sigorta

Vakıfbank: Güneş Sigorta

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir