Garanti Bankasından Cep Telefonuna Para Gönderme Nasıl Yapılır?

   

Bu yazımızda Garanti Bankasının Mobil bankacılık hizmeti olan CepBank ile nasıl para gönderileceğinden bahsedeceğiz.

İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber Bankacılık işlemleri de bir hayli kolaylaştı. İnternet ve mobil bankacılık sayesinde bakiyenizi öğrenebilir, Para gönderme işlemi  yapabilirsiniz.

Bankacılık işlemlerine bakıldığında en çok EFT veya Havale işlemleri başı çekmektedir. Havale işlemi 7 gün 24 saat aynı Banka, Farklı hesaplar arası yapılan işlemdir. Daha önce yayınlanan Havale nedir, Nasıl yapılır?  başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. EFT işlemini ise hafta içi belirli saatler arasında yapabilirsiniz. Eft nedir, Nasıl yapılır? başlıklı makalemizden öğrenebilirsiniz.

Para göndereceğiniz kişinin hesap veya IBAN numarası yoksa, Yada sizden farklı bir banka kullanıyorsa EFT saatleri geçmediyse Cep Bank ve alternatif sistemler ihtiyacınızı karşılayabiliyor.

Garanti Bankasına ait bir hizmet olan CepBank ile 7 gün 24 saat istediğiniz telefon numarasına kolayca para gönderebilirsiniz. Bu işlemi yapmak bazı bankalarda TC kimlik no bilgisi ile istenirken Garanti CepBank’da sadece karşı tarafın telefon numarasını bilmeniz yeterlidir.

CepBank’ın size sunduğu hizmetler nelerdir?

 • Cebe-Karta Para Gönderme
 • Vadesiz TL Bakiye Sorgulama
 • GSM TL Yükleme (Turkcell Hazır Kart, Vodafone, Turk Telekom)
 • Kayıtlı Hesaba Havale/EFT
 • Bilyoner.com Ödemesi
 • Nesine.com Ödemesi
 • Kredi Kartı Borcu Ödeme
 • OGS Ödemesi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti CepBank ile telefon numarasına nasıl para gönderilir?

 1. Garanti mobil uygulaması ya da Garanti internet bankacılığından “Para Gönderme” menüsünde ”Cep Bank ile para gönder” bölümününe giriniz.
 2. Para göndermek istediğimiz kişinin telefon numarasını yazınız.
 3. “Gönder” butonuna tuşlayınız.

Garanti Cep Bank ile Para gönderme işlemi bu kadar basit! Ayrıca kişiye giden mesajda belirtildiği gibi gelen parayı en geç 7 gün içinde karşı tarafın çekmesi gerekmekte, Eğer para çekilmezse gönderen kişinin hesabına tekrar geri yatıyor ve bu işlem iki tarafa da SMS ile bilgi olarak bildiriliyor.

CepBank ile gelen para ATM’den nasıl çekilir?

 1. ATM’de ”Kartsız işlemler” menüsü açılır.
 2. ”Para çekme” bölümüne girilir.
 3. “CepBank ile para çekme” bölümüne girilir.
 4. Ekranda göreceğiniz “Gönderen kişinin cep telefon numarası” yazan alana size para gönderen kişinin sistemde kayıtlı telefon numarası bilgisi girilir.
 5. İkinci alana size SMS’in geldiği telefon numarası girilir.
 6. Son alana da gönderilen para miktarı girilir ve “Devam/Giriş” butonuna basılır.
 7. Eğer girdiğiniz bilgilerde bir hata yok ise burada size SMS ile gelen şifre sorulacaktır. 4 haneli numerik şifreyi girdiğinizde bankamatik paranızı verecektir.

CepBank para gönderme limiti ne kadar?

CepBank ile günlük para gönderme limiti 1.000 TL dir.

CepBank ile cep telefonuna para gönderme ücreti ne kadar?

CepBank ile yapacağınız her para transferi 2.75 TL‘dir. Bu kesinti göndermek istediğiniz tutara ilave edilerek hesap bakiyenizden düşmektedir.
Örneğin; 100 TL lik bir transfer yapmanız durumunda hesabınızdan toplam 102.75 TL kesinti olacaktır.

Havale işlemlerinde 1,20 TL, Para gönderme işlemlerinde 1,50 TL, GSM TL Yükleme işlemlerinde 0,50 TL, OGS Ödemelerinde ise 1 TL olarak ücretlendirilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir