Findeks Hesap Kapatma ve Hesap Silme Nasıl Yapılır?

   

Findeks Ne İşe Yarıyor?

Bildiğiniz gibi Findeks, Türkiye’nin önde gelen dokuz Bankasının katılımı ile kurulan, Kredi kayıt bürosu (KKB) tarafından faaliyete geçirilen finansal bilgi hizmeti sunan bir servistir. Findeks, finans sektörünün seni nasıl gördüğünün bir göstergesidir. Findeks aracılığı ile finansal durumunu ve finansal itibarını görebilir, kontrol altında tutabilir ve buna göre davranabilirsin. Bankalar ve diğer finansal kurumlardaki kredi borç ve limitlerini, kredi notunu takip edebilir, finansal kontrolünü sağlayabilirsin.

 Findeks, üyelik ve ödeme yapmak için girdiğin bilgiler de dahil, tüm verilerini BDDK ve bağımsız denetim şirketlerince denetlenen Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. veri merkezinde güvenle saklar.

Findeks Hesap Kapatma

– Findeks’e üye olurken kullanıcılar tarafından kabul edilen Üyelik sözleşmesinin 7.maddesinde aşağıdaki ifade yer almaktadır.

TARAFLAR, bu sözleşmeyi her zaman diğer tarafa uygun bir şekilde bildirmek kaydıyla feshebilecektir. Fesih bildirimi tarafların iletisim@findeks.com e-mail hesaplarına gönderilmek suretiyle de gerçekleştirilebilir. SAĞLAYICI, fesih bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 7 gün içerisinde feshin gereğini yerine getirecek ve üyeliği iptal edecektir.

Findeks hesap kapatma işlemi için üye olurken kullandığınız;

  • TC Kimlik numaranız
  • Doğum tarihiniz
  • Aile sıra numaranız
  • Bankanızda bulunan cep telefonu numarası

Gibi bilgiler hesap kapatma yaparken teyit amacı ile sizden istenecektir. Bu bilgiler arasında cep telefonu numaranız değişebileceğinden üyelik sırasında kullandığınız telefon numaranız değiştiyse Bankadan yeni numaranızı güncelledikten sonra findeks üyeliğinize giriş yaparak telefon numaranızı güncelleme işlemi yapabilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra 444 4 552 müşteri hizmetlerini arayarak hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Findeks hesap silme

Findeks hesabınızı silmeniz içinde 444 4 552 numarasını arayarak müşteri temsilcisi aracılığı ile hesabınızın kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Kapatma talebiniz sisteme girilerek 7 iş günü içerisinde hesap kapatma işlemi tamamlanacaktır. Müşteri hizmetlerini arayamam diyorsanız eğer iletisim@findeks.com adresine hesabınızın kapatılmasını istediğinizi kapama sebebi ile beraber mail atmanız gerekmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir