En Kolay Kredi Hangi Bankadan Alınır?

   

Bir çok bankanın kredi kullandırım politikası birbirine benzemekte, Ancak ufak detaylar kredinizin onay sürecinde etkili olabilmektedir. Çalıştığınız sektör, Toplam sigortalılık süreniz, Son işyerinde ki çalışma süreniz, Sigortanızın gerçek maaşınız üzerinden yatırılması, Maaşınızın yüksek olması gibi bir çok etkileyici faktör bulunmaktadır. Bildiğiniz gibi Bankalar kamu, özel, katılım veya mevduat bankası olarak sınıflandırılıyor.

Özel sermaye ile kurulmuş ve işletilen bankalar kamu bankalarına nazaran daha agresif, satış odaklı hareket ettiklerinden dolayı daha kolay ve hızlı kredi kullandırabiliyorlar. Tabi ki kolay kredi kullanmanın da size bazı dezavantajları olmakta, Faiz oranları ve kredi ile birlikte alınan masrafları özel bankalarda bir tık daha fazla olabilmektedir.

Kredi Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kredi kullanmadan önce bankaların internet sitesinden güncel kredi kampanyalarına bakarak faiz oranı ve masraflarla ilgili ön bilgi edindikten sonra belirlediğiniz banka şubesine gitmeniz faydanıza olacaktır. Bankaların kredi faiz oranları kendi içinde değişmekle beraber kredi kullanacağınız bankaya çapraz ürün diye tabir edilen, diğer bankacılık ürünleri otomatik ödeme talimatı, kredili mevduat hesabı, kredi kartı, ek kart ve benzeri ürünleri almanız durumunda kullanılan kredi faiz oranında opsiyon yapılabilmektedir.

İnternetten Kredi Başvurusu Yapılabilen Bankalar Nelerdir?

İsterseniz banka şubelerine gitmeden önce internetten başvuru yaparak ön onay aldıktan sonra kredi başvurusu için bankaya gidebilirsiniz. İnternetten kredi başvurusu yapabileceğiniz bazı bankalar aşağıda ki gibidir.

Cepte TEB hizmeti ile Türk ekonomi bankasına k

redi başvurusu yapabilirsiniz.

Denizbank webde kredi başvurusu yapabilirsiniz.

ING Bank nette kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası internetten kredi başvurusu yapabilirsiniz.

En Kolay Kredi Hangi Bankadan Alınır?

Bankaların kredi kullandırırken aradıkları kriterlerin birçoğu benzer olduğundan en kolay kredi kullanabileceğiniz banka Maaş aldığınız banka olacaktır. Çünkü maaş aldığınız Banka ile bir ilişkiniz bulunmakta, Maaşınız dışında kredi kartı veya kredili mevduat hesabı gibi farklı ürünlerde tanımlanabileceğinden Banka nezdinde önceliğiniz bulunabilir. Ayrıca konut kredisi kullanmayı düşünüyorsanız daha önce yazdığımız en uygun konut kredisi veren bankalar adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?

Sicilinizin bozuk olması durumunda da size Maaş aldığınız banka yardımcı olacaktır. Sicilinizin neden bozulduğunu, Neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgi verebilir. KKB detayında farklı bankalarda ki aksamalar varsa bunlar giderildikten sonra sicilinizin normale dönmesi için sicilinizin bozulmasına sebep olan banka borcunuzun kapandığını Kredi kayıt bürosu (KKB)’ye bildirebilir. Bu durum sicilinizin normal süreçten daha hızlı düzelmesini sağlayacaktır.

 

2 Yorum

  1. Geri Bildirim: En Uygun Kredi Veren Bankalar | Kredi Notu Sorgulama - Kredi Notu Öğrenme - Sorgulama

  2. Geri Bildirim: Kredi Borcu Olan Kişiler Başka Bankadan Kredi Kullanabilir mi? | Finans Günlüğü - Bankacılık ve Finans Portalı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir