Emekliye Promosyon Ne Zaman Verilecek?

   

25.03.2017 tarihli güncelleme

Emekli maaş promosyonları ödemeleri ile ilgili TC kimlik numarasının son rakamına göre sınıflandırma durumu kaldırılarak son rakama bakılmaksızın emekli promosyon taahhütü veren herkese ödemeler yapılmaktadır.

24.02.2017 tarihli güncelleme

Emeklilerin merakla beklediği promosyon ödemeleri için bankalar maaş hesabına tanımlı otomatik ödeme talimatI, kredi kartı veya kredili mevduat hesabı gibi ürünler talep etmekte, Mevcutta zaten bunlar hesabınıza tanımlıysa sadece emekli maaş taahhütnamesi imzalamanız yeterli olacaktır.

Kim Ne Zaman Promosyon Ödemesi Alacak?

Promosyon ödemeleri TC kimlik numaranızın son rakamına göre farklı mart ve nisan aylarında yapılacak, TC kimlik numaranızın son rakamı 0 ve 2 ise Mart 2017’de TC kimlik numaranızın son rakamı 4-6-8 ise Mart 2017 tarihinde promosyon ödemeleri hesabınıza yatacaktır.

Kime Ne Kadar Promosyon Ödemesi Yatacak?

Emekli maaşı 1000 TL’den az olanlara; 300 TL

Emekli maaşı 1000-2000 TL aralığında olanlara; 375 TL

Emekli maaşı 2000 TL’den fazla olanlara; 450 TL

3 Yıl taahhütname ile promosyon ödemesi yapılacaktır.

01.02.2017 tarihli güncelleme

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklamasına göre emekli promosyonları Mart ayı ile Mayıs ayı arasında ödeneceğini duyurdu. Özel bankaların da dahil olduğunu ve farklı promosyonlar verilebileceğini söyledi..

11 Milyondan fazla emekli maaşı alan vatandaşın gözü kulağı verilecek promosyonda, Bankalara her gün yüzlerce kişi alacağı promosyonun tarihini ve ne kadar alacağını soruyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Emeklilere ödenecek promosyonlarla ilgili çalışmayı bakanlık olarak tamamladıklarını belirterek, Başbakan Binali YILDIRIM’ın onayına sunduğunu belirtti..

Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Promosyon ödemelerinin sistemsel geliştirmelerin tamamlanmasından sonra TC kimlik numarasına göre belirlenecek tarihlerde Şubat 2017’den itibaren başlamasının öngörüldüğü bildirildi.. Emekliye promosyon ödemeleri maaş gününe göre ödenmeye başlanacak..

Emekli Promosyonları Ne Kadar Olacak?

Emekliye promosyon ne zaman verilecek sorusunun cevabının belli olmasının ardından emekli promosyonu ne kadar herkesin merak konusu oldu.. Bankalar ile görüşen Binali Yıldırım’ın açıklamalarına göre, Öncelikle Emekli’ye 3 yıllık promosyonun tek seferde verileceği bilgisi verildi.

Şubat 2017 itibari ile emekliye ödenecek promosyon tutarları aşağıda ki gibi olacak;

  • Maaşı 1000 TL’den az olanlar için 300 TL Promosyon
  • Maaşı 1000 TL ile 2000 TL arasında olanlar için 375 TL Promosyon
  • Maaşı 2000 TL’den fazla olanlar için 450 TL Promosyon

3 Yıllık promosyon ödemeleri peşin olarak tek seferde yatırılacak, 11 Milyondan fazla emekli bu promosyondan faydalanacak 3 yıl boyunca taahhüt edildiği için banka değişikliği yapamayacak, 750 bin emekli 2 bin TL’nin üzerinde, 8.5 milyon emekli 1000-2000 TL aralığında, 2 milyon 250 bin emekli 100 TL ve altında maaş alıyor.

Kamu Bankası Şartı Bulunuyor (Güncelleme: Özel Bankalar da dahil edildi)

Devlet tarafından verilen promosyon ödemeleri emekli maaşı veren kamu bankalarıyla yapıldığından Maaşını özel bankalardan alan emeklilerin ise ancak kamu bankalarına maaşını taşıması koşulu ile promosyon ödemesi alabileceği belirtildi. Daha önce promosyon almak için özel bankalara geçen emekliler taahhüt ettikleri süre dolmadığı için maaşını kamu bankalarına taşıyamazlarsa devletin verdiği promosyon ödemesinden yararlanamayacak. Ancak özel bankalarda emekli müşterilerini kaybetmemek için promosyon hazırlıklarına başladığı belirtiliyor.

 

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: Emeklilere Promosyon Ne Zaman Ödenecek? 2017 | | Kredi Notu Sorgulama - Kredi Notu Öğrenme - Sorgulama

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir