Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

   

Borç kapatma kredisi kişinin A bankasında ki kredisini B bankasına transfer ettiği bir kredi ürünüdür. Bu krediyi bir çok banka sunmakta olup, Genellikle transfer edilecek kredinin azaldığı durumlarda tercih edilmektedir. Çünkü yeni açılan bir krediyi farklı bir bankaya taşımak müşteri açısından zararlı olabilir.

Borç Transfer Kredisi ve Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç transfer kredisi ile borç kapatma kredisi aynı olup, Farklı bankalarda ki kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir bankaya toplayarak ödenebilen kredi ürünüdür. Bu krediyi kullanma amacı bir çok bankada kredi ve kredi kartı borcunun içinden çıkılamaz bir hal alması, Gecikmelerden dolayı faiz ödeme yükümlülüğü, Kredi notunun düşmesi gibi bir çok unsur kişileri bu krediye yönlendirmektedir.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar – 2017

  • Finansbank borç kapatma kredisi
  • Akbank borç kapatma kredisi
  • Garanti bankası borç transferi
  • Denizbank borç transferi
  • Ziraat borç transfer kredisi
  • Vakıfbank borç transfer kredisi
  • TEB borç transfer kredisi

Avantajları Nelerdir?

Bir çok bankaya ödeyemediğiniz borçlarınızdan dolayı gecikme faizi ödemek zorunda kalıyorsunuz. Borç transfer kredisi kullanarak diğer bankalarda gecikme olan borçlarınızın tamamını ödeyerek faiz ödeme yükümlüğünden kurtulabilirsiniz. Gecikmelerden dolayı findeks kredi notunuz daha fazla düşmeden borçlarınızı kapattığınız için kredi sicilinizin bozulmasını engellemiş olursunuz.

Dezavantajları Nelerdir?

Borç transfer kredisi kullanırken diğer banka borçlarınızı ödemek istediğiniz için her banka bu riskleri üstlenmek istemeyebilir. Özellikle çalışma durumu kamu, özel sektör, maaş ortalaması gibi unsurlar banka tarafından oldukça öneme sahiptir. Bankalar borç transfer kredilerini kullandırırken diğer banka risklerini üstlendiklerinden yüksek faiz oranı ve masraflar çıkartabilmektedir.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir