Banka Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim?

   

Kredi notu düşük olan kişiler, Öncelikle kredi notunu yükseltmek için kredi notu yükseltme taktikleri adlı yazımızı okumanızı ve uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Kredi notunuz yükseldikten sonra bankalardan daha rahat kredi kullanabilirsiniz. Ancak kredi notunuz düşükken kredi kullanabilmek için hiçbir bankada güncel gecikme bulunan kredi veya kredi kartı borcunuz bulunmamalıdır.

Önce Çalıştığınız Bankalara Başvurun

Kredi notunuz düşükken kredi alabilmeniz için öncelikle maaş aldığınız banka ile görüşmenizde fayda olacaktır. Maaş alınan banka ile maaş alınmayan banka arasında bazı farklılıklar bulunmakta, Maaş aldığınız banka sizin tüm bilgilerinize sahip olması ve maaş dışında hesabınıza yatan prim, ikramiye gibi ödemeleri görebileceğinden daha kolay kredi verebilirken maaş alınmayan banka sizi henüz tanımadığından kredinin geri ödeme riski daha yüksek değerlendirilebileceği için kredi vermeyebilir. Elbette kredi alırken maaş aldığınız kurum veya şirket çok önemlidir. Kurumsal bir şirkette uzun süredir ortalama bir maaş ile çalışıyorsanız kredi verenler gözünde normal bir firmada asgari ücretle çalışanlara oranla daha avantajlı görülecektir.

İpotek Karşılığı Kredi

Bankalarla görüştünüz ama hiçbirisi kredi notunuzdan dolayı veya farklı bir sebepten dolayı kredi vermiyorsa, Bu durumda adınıza kayıtlı taşınmaz varsa ipotek karşılığı kredi başvurusu yaparak kredi kullanabilirsiniz. İpotekli kredi de verilen krediye istinaden taşınmazınıza ipotek koyulduğundan kredi veren banka açısından risk minimum olarak değerlendirilecektir.

 

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir