Akbank Direkt Mobil ile Findeks Kredi Notu Öğrenme

   

İhtiyaçlarınızı gidermek adına krediye ihtiyacınız varsa Bankaların kredi kullandırırken baktıkları en öncelikli kriterlerden birisi kredi notudur. Peki ya siz kredi notunuzu biliyor musunuz? Akbank direkt mobil ile kredi notunuzu İnternet bağlantınızın olduğu her yerden öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenerek ihtiyaç duyduğunuz krediye başvurabilirsiniz.

Kredi notu öğrenme işleminizi Akbank Direkt Mobil’de “Başvurular” menüsü altındaki “Risk Raporu-KKB” sekmesinden yapabilirsiniz. Akbank Direkt Mobil uygulmasını indirmek için tıklayın.

Kredi Notu Nedir?

Kredi Notu, Kredi başvurusu yaptığınızda tüm bankaların baktığı referans notudur. Daha önce kullanılan bankacılık ürünlerinin ödeme performansını kredi notu oluşturmaktadır. Ayrıca kredi notunun yüksek olması borcunuza ne kadar sadık olduğunuzun göstergesidir.

Kredi Notu Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Geçmiş kredi ve kredi kartı bilgileriniz göz önünde bulundurularak hesaplanan puan türüdür. Kredi notu oluşturulurken bir çok kriter göz önünde bulundurularak hesaplanır.

Kredi Notu Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi notunu yükseltmenin

Kredi notu Sorgulama yöntemi ile kredi notunuzu öğrenme ve buna göre kredi notunu yükseltmeniz mümkün. Kredi notu yükseltmek için tüm borçlarınızı yani kredi kartı ve faturalarınızı düzenli bi

r şekilde ödemeniz gerekmektedir.

Kredi kartı edinip bu kredi kartına ait borçlarınızı düzenli ödeyerek veya diğer bankacılık ürünlerini alıp aksatmadan ödemeniz kredi notunuzu yükseltmeniz de faydalı olacaktır.

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

0-500: Kredi alma ihtimali düşük olan müşterilerdir.

500-800: Kredi başvurusu talebine riskle bakılan ancak ipotek veya kefil gösterme ile kredi verilebilecek olan müşterilerdir.

800-1100: Kredi alması muhtemel olan az riskli müşterilerdir.

1100-1400: Borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grupta yer alan müşterilerdir.

1400 ve üzeri: Tüm bankalardan kredi kullanabilen ve düşük faiz ile kredi alabilen müşterilerdir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir